کالج ولینگتون

کالج ولینگتون

Wellington College

خوب
4.7
محدوده سنی: 13 تا 18 سال
محدوده سنی: 13 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه بین المللی
تعداد دانش‌آموزان: 1,200

اطلاعات کلی

کالج ولینگتون یک مدرسه غیر انتفاعی به همراه خوابگاه داخلی، در شهر برکشایر انگلیس است، که در سال 1859 ساخته شد. این مدرسه به دستور ملکه ویکتوریا برای دانش آموزان مقاطع فرم 3 تا 6 تاسیس شده است، و به عنوان یک مدرسه سلطنتی که هر ساله دانش آموزان زیادی را بورسیه می‌کند شناخته می‌شود. علاوه بر این، تمام نیروهای ارتش انگلیس می‌توانند کودکان خود را به صورت رایگان به این مدرسه برای تحصیل بفرستند. البته ثبت نام تنها برای دانش آموزان بومی نیست، و در حال حاضر دانش آموزان بین المللی زیادی در این مدرسه تحصیل می‌کنند.

امکانات

امکانات این مدرسه کاملا در خور یک مدرسه سلطنتی است، و حتی طراحی معماری آن به شکلی است که دانش آموز احساس می‌کند در یک قصر مجلل در حال تحصیل است. به گفته مدیران مدرسه، در این مرکز آموزشی هر نوع نیازی که دانش‌آموز در بحث آموزش داشته باشد، برطرف خواهد شد. از امکانات کالج ولینگتون می‌توان به کلاس‌های فوق مجهز، کارگاه و آزمایشگاه تخصصی، سالن‌های استراحت و سرگرمی، کتابخانه دیجیتالی به همراه کتب‌ فیزیکی، گالری هنری و صنایع دستی، سالن تئاتر، کلاس‌های موسیقی، اتاق رایانه و تکنولوژی اشاره کرد. آموزش در این مدرسه به شدت جدی گرفته می‌شود، تا حدی که برای تدریس بسیاری از دروس، از اساتید دانشگاه استفاده می‌شود، همچنین برای آموزش ورزش و موسیقی، آموزش توسط بازیکنان حرفه‌ای ورزش و نوازندگان موسیقی معروف انجام می‌شود.

خوابگاه

کالج ولینگتون دارای یک مجموعه خوابگاه اختصاصی نیز هست، که کلیه لوازم آن از بهترین امکانات روز تهیه شده‌اند. در این خوابگاه که به صورت جداگانه برای دانش‌آموزان گروه‌های سنی مختلف در نظر گرفته شده است، همواره سعی شده که نظارت بر روی دانش آموزان وجود داشته باشد. در این خوابگاه‌ها چندین پرستار و مشاور وجود دارند که با نظارت بر نیازهای دانش آموزان، سعی می‌کنند کلیه مشکلات آن‌ها را حل کنند، و همچنین به آموزش مهارت‌های زندگی مستقل نیز توجه دارند و سعی می‌کنند این مسائل را به دانش‌آموزان بیاموزند.امکانات ورزشی

کالج ولینگتون در زمینه فعالیت‌های ورزشی نیز امکانات بسیار حرفه‌ای به دانش آموزان ارائه داده است، به طوری که حدود 400 هکتار از زمین‌های این مجموعه، مختص ورزش است. از امکانات ورزشی این مدرسه می‌توان به 16 زمین فوتبال و راگبی، سالن‌های ورزش‌های رزمی، 3 سالن بسکتبال و والیبال، 9 زمین کریکت، زمین گلف اختصاصی، استخر شنای سرپوشیده و سر باز و همچنین سه سالن بدنسازی و صخره نوردی اشاره کرد.هزینه‌ها

هزینه‌های تحصیل در کالج ولینگتون به نسبت سایر مدارس بریتانیا تا حدودی به صرفه محسوب می‌شود، و البته با در نظر گرفتن امکانات و آموزش‌های تخصصی این موسسه، این هزینه‌ها کاملا ناچیز هستند. شهریه‌های تحصیلی این مدرسه به شرح زیر هستند:


شهریه تحصیل به صورت روزانه 10,380 پوند استرلینگ
شهریه تحصیل همراه با خوابگاه دائمی 14,210 پوند استرلینگ
شهریه تحصیل همراه با چند روز خوابگاه 11,920 پوند استرلینگ
برآورد مجموع / سال 36,510 پوند استرلینگ

بورسیه

بورسیه تحصیلی در کالج ولینگتون به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود، و هر ساله مبالغ زیادی به آن اختصاص داده می‌شود. دسته اول بورسیه‌ها برای دانش آموزانی است که در مدرسه، از لحاظ علمی بتوانند نمرات خوبی را کسب کنند، و همچنین در زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی استعداد خاصی داشته باشند. این بورسیه‌ها بر اساس آزمون‌های سالانه به دانش آموزان تعلق خواهد گرفت. دسته دوم بورسیه‌های تحصیلی، بر اساس نیاز مالی دانش آموز تعیین می‌شود، و معمولا مسئولین مدرسه با در نظر گرفتن سطح مالی دانش آموز، از 10 درصد الی 100 درصد شهریه را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به او پرداخت می‌کنند. با وجود اینکه ظرفیت این بودجه کم است، اما در حال حاضر بیش از 20 دانش آموز از این طریق در حال تحصیل در این مدرسه هستند. برای دریافت بورسیه هنگام ثبت نام باید درخواست خود را به مسئولین مدرسه ارائه کنید.

نظرات

مایک باکستر (Mike Baxter)r)
مایک باکستر (Mike Baxter)r)

کیفیت آموزش در کالج ولینگتون بسیار بالا است، و دانش آموز را فردی هدفمند خواهد ساخت. این مدرسه دانش آموزان را رهبران آینده جهان تصور می‌کند، و به همین خاطر برخورد بسیار خوبی با آن‌ها خواهد شد.

آلیشیا آپیج (Alicia APG)r)
آلیشیا آپیج (Alicia APG)r)

واقعا این مدرسه بی‌نظیر است. از امکانات رفاهی آن گرفته، تا سالن‌های غذاخوری و سالن‌های ورزشی، هیچ کجا نمی‌توانید چنین امکاناتی را با این شهریه پیدا کنید.

مشاوره و پذیرش

موقعیت مکانی

Wellington College, Crowthorne, Berkshire, RG45 7PU