بیشاپ استراچان

بیشاپ استراچان

The Bishop Strachan School

امتیاز: عالی
4
موقعیت مکانی: کانادا - تورنتو
محدوده سنی: 4 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه خصوصی
تعداد دانش‌آموزان: 900

اطلاعات کلی

مدرسه بیشاپ استراچان یک مرکز آموزشی وابسته به کلیسای انگلیس است که در شهر تورنتو استان انتاریو کانادا واقع شده است. این مدرسه دخترانه نزدیک به 900 دانش آموز دارد که تنها 80 نفر از آنها به صورت شبانه‌روزی مشغول به تحصیل می‌باشند. این مدرسه پذیرای دانش آموزان از مقطع مهد کودک (آمادگی) تا پیش دانشگاهی (مقطع دوازدهم) است. نام این مدرسه از جان استراچان – اولین اسقف آنجلیکایی (آنگلیکایی) شهر تورنتو گرفته شده و قدمت آن به سال 1867 برمی‌گردد. هدف اصلی تاسیس و شکلگیری این مدرسه این بود که دختران کانادایی بتوانند بیش از پیش در جامعه پویای آن موقع به دستاوردهای ارزنده‌ای دست یابند و به عنوان رهبران آینده معرفی شوند.  

امکانات

پردیس اصلی این مدرسه در محله Forest Hill تورنتو واقع شده است. ساختمان اصلی توسط هنری اسپروات (Henry Sproatt) یکی از برجسته‌ترین آرشیتکت‌های آن موقع کانادا طراحی شده است.  کلاس‌ها و ساختمان‌های مدرسه توازن بسیار زیبایی را از مدرنیته و سنت ایجاد کرده است و دانش آموزان در فضای کاملا استثنائی مشغول به تحصیل هستند. شیشه‌های رنگی زیبا به همراه پنجره‌هایی از جنس سرب از مشخصه‌های ساختمان 110 ساله این مدرسه دخترانه است. کلاس‌های مخصوص STEAM یعنی دوره‌های مربوط به علوم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضیات دارای تمامی امکانات مورد نیاز آموزشی هستند و سعی شده تا از آخرین فناوری جهت آموزش با راندمان بالاتر استفاده شود.


خوابگاه

این مدرسه برای دانش آموزان مقاطع هشتم تا دوازدهم امکانات خوابگاهی بسیار مجللی را در نظر گرفته است و کیفیت مثال زدنی خوابگاه این مدرسه وابسته به کلیسای انگلیس در کل کانادا سرآمد است.


هزینه‌ها

تحصیل در مدرسه بیشاپ استراچان یک تجربه فوق العاده برای دختران کانادایی و بین¬المللی محسوب می‌شود. دانش آموزان این مدرسه به خودشناسی قابل توجهی دست می‌یابند، کشف می‌کنند که هستند و به چه کسی می‌تواننند تبدیل شوند. آنها دوستان مادام‌العمری پیدا می‌کنند، مهارت‌های به خصوصی را برای موفقیت در تحصیلات و زندگی آینده خود کسب می‌کنند. و در آخر آنها به زنانی شجاع، مطمئن و با سواد تبدیل می‌شوند. برای هیچ یک از این مهارت‌هایی که گفته شد نمی‌توان قیمتی گذاشت. همچنین تمامی دانش آموزان این مدرسه موظف به پوشیدن یونیفرم مخصوص این مدرسه هستند که به راحتی از فروشگاه این مدرسه قابل خریداری است. قیمت یونیفرم مدرسه بسته به اندازه و مقطع تحصیلی بین 300 تا 800 دلار کانادا متغیر است. از دیگر هزینه‌های جانبی که باید در نظر داشت، هزینه اردوهای علمی، لوازم تحریر و وسایل الکترونیکی مورد نیاز مانند لپتاپ و تبلت است که بار دیگر بسته به مقطع تحصیلی متغیر می‌باشند.هزینه تحصیل سالیانه برای شیفت روزانه 34,760 دلار کانادا
هزینه تحصیل سالیانه برای شیفت شبانه 65,850 دلار کانادا
هزینه ثبت نام اولیه برای شیفت شبانه مخصوص دانش آموزان بین المللی 8,500 دلار کانادا
سپرده‌گذاری مستمر برای شیفت شبانه مخصوص دانش آموزان خارجی 500 دلار کانادا
هزینه بیمه سلامت مخصوص دانش آموزان غیرکانادایی 615 دلار کانادا
برآورد مجموع / سال 110,225 دلار کانادا

بورسیه

مدیریت مدرسه بیشاپ استراچان برای خانواده‌های دانش آموزان مقاطع هفتم تا دوازدهم، کمک هزینه‌های تحصیلی بسیار مناسبی را در نظر گرفته است. بودجه این کمک هزینه‌ها بیشتر از طریق کمک‌های مالی خانواده‌های توانمند تامین می‌شود. این مدرسه همچنین با سرویس‌هایی که وضعیت مالی خانواده‌های دانش آموزان را بررسی می‌کند مانند سرویس Apple Financial Services همکاری دارد تا هرچه بهتر بتواند خانواده‌های دارای مشکل مالی را پیدا کند. در سال تحصیلی 2020-2021 این مدرسه بالغ بر 1.7 میلیون دلار را صرف کمک هزینه‌ تحصیلی دانش آموزان صرف کرده است که رقم کاملا با ارزشی است. همچنین دانش آموزان کانادایی و بین المللی که دارای کارنامه بسیار درخشانی باشند و در یکی از زمینه‌های هنری، ورزشی و آکادمیک دارای مهارت باشند، می‌توانند شانس خود را برای اخذ بورسیه این مدرسه امتحان کنند.


نظرات

کلویی ونگ (Chloe Wang)
کلویی ونگ (Chloe Wang)

این مدرسه فوق العاده است! در اولین سال ورودم به این مدرسه تمامی دانش آموزان و معلمین با من برخورد خوبی داشتند. بدون شک بهترین مدرسه دخترانه تورنتو این مدرسه است.

مشاوره و پذیرش

موقعیت مکانی

298 Lonsdale Road, Toronto, Ontario, Canada M4V 1X2
group cityage-groupuniversity