مدرسه سینت جرج | استادی یونیورسال
مدرسه سینت جرج

مدرسه سینت جرج

St. George School

متوسط
3.3
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه خصوصی
تعداد دانش‌آموزان: 313

اطلاعات کلی

مدرسه سینت جرج (St George's School) یکی از بهترین مدارس خصوصی دخترانه کشور انگلستان می‌باشد که در سال 1877 تاسیس شده است. این مدرسه در شهر اسکوت واقع شده است و به دلیل امکانات خوبی که دارد میان دانش آموزان دختر از محبوبیت خاصی برخوردار می‌باشد. جالب است بدانید که مدرسه سینت جرج در ابتدا برای آموزش پسران تاسیس شده بود. این مدرسه به عنوان یکی از اولین موسسه‌های آموزشی در سطح انگلستان می‌باشد که در سال 1904 تبدیل به مدرسه خصوصی دخترانه شد. دختران بین 11 تا 18 سال می‌توانند در این مدرسه مشغول به تحصیل شوند. در ادامه به بررسی شرایط و ویژگی‌های این مدرسه می‌پردازیم.

امکانات

یکی از دلایل محبوبیت مدرسه سینت جرج در کشور انگلستان و حتی در میان کشورهای اروپایی وجود امکانات بسیار زیادی است که فرصت تحصیل را برای دانش آموزان خود بسیار لذت بخش می‌کند. این مدرسه با قرار گیری در مکانی بسیار زیبا و سر سبز یک محیط شاد و سرزنده را تقدیم دانش آموزان خود کرده است. 

لوکیشن مناسب

یکی از ویژگی‌های خوب مدرسه سینت جرج دسترسی آسان به محل قرار گیری آن است. با توجه به نزدیک بودن این مدرسه به آزاد راه اسکوت افرادی که در سراسر این شهر اقامت دارند می‌توانند به راحتی و در بهترین زمان ممکن فرزندان خود را به مدرسه برسانند.ورزش در مدرسه

همچنین مدرسه St George یکی از مدراس دخترانه‌ای است که برای ورزش و سلامتی دانش آموزان خود ارزش بسیار زیادی قائل می‌شود. این مدرسه برای دانش آموزان رشته‌های ورزشی خود علاوه بر تامین زمین‌های خصوصی تنیس و اسکواش، بورسیه‌های زیادی را نیز در نظر می‌گیرد که مبلغی بیش از 10 درصد مبلغ ثبت نام را به آن‌ها اعطا می‌کند. 
هزینه‌ها

مدرسه سینت جرج که یک مدرسه خصوصی دخترانه در کشور انگلستان با قدمت 144 ساله است برای برخی از والدین می‌تواند بسیار گران قیمت باشد. با این حال این مدرسه با وجود امکاناتی که ارائه می‌دهد هزینه‌ای خوب و مقرون به صرفه‌ای دارد. در ادامه مطلب هزینه‌های شهریه و خوابگاه‌های این مدرسه را در آخرین آمار سال 2021 بررسی می‌کنیم:

شهریه پایه مدرسه سینت جرج برای دانش آموزان داخلی و خارجی هشت هزار یورو برای یک ترم

هزینه‌های اقامت اقامت در خوابگاه‌های مدرسه بین‌المللی St George

بیعانه یا پیش پرداخت‌های برای افراد داخلی و خارجی

مبلغ بیعانه برای دانش آموزان داخلی و خارجی مدرسه سنت جرج یک هزار یورو است. 

مبلغ بیعانه خوابگاه برای افراد داخلی و اتحادیه اروپا دو هزار یورو 

مبلغ بیعانه خوابگاه برای افراد خارجی ده هزار یورو 

تمامی مبالغ گفته شده در بالا پیش از شروع هر ترم به صورت پیش پرداخت می‌تواند برای مدرسه واریز شود. همچنین والدین می‌توانند هزینه‌های مدرسه سنت جرج را به صورت ماهانه و قسطی پرداخت کنند. 
اقامت کامل در خوابگاه در روزهای هفته به ازای یک ترم 12.660 یورو است از 13 تا 0 پوند استرلینگ
اقامت شش روز هفته در خوابگاه به ازای یک ترم 12.400 یورو است از 12 تا 0 پوند استرلینگ
اقامت پنج روز هفته در خوابگاه به ازای یک ترم 12.115 یورو است از 12 تا 0 پوند استرلینگ
اقامت چهار روز هفته در خوابگاه به ازای یک ترم 11.750 یورو است از 12 تا 0 پوند استرلینگ
برآورد مجموع / سال 49 پوند استرلینگ

بورسیه

بورسیه‌های تحصیلی یکی از بهترین ویژگی‌های مدرسه بین‌المللی سینت جرج است که به دانش آموزان با استعداد اعطا می‌شود. این بورسیه در میان دختران کشور انگلیس و اتحادیه اروپا طرفداران بسیاری دارد که سالانه به تعداد محدودی دانش آموز مستعد ارائه می‌شود.

این بورسیه که بیشتر در دوره‌های موسیقی، هنر و ورزش به دانش آموزان اعطا می‌شود ده درصد بیش‌تر از مبلغ ثبت نام را به دانش آموزان اعطا می‌کند. با وجود دریافت این مبلغ توسط دانش آموز بسیاری از هزینه‎های ایشان در شهر اسکوت پوشش داده می‌شود. بورسیه تحصیلی مدرسه سینت جرج دارای سه نوع مختلف می‌باشد که برای دانش آموزان با سنین مختلف ایجاد شده است. این تسهیلات به صورت زیر هستند:

بورسیه‌های تحصیلی برای افراد بیش از 11 سال- مهلت دریافت در ماه نوامبر (November)

بورسیه‌های تحصیلی برای افراد بیش از 13 سال- مهلت دریافت تا اواخر ماه ژانویه (January)

بورسیه‌های تحصیلی برای افراد بیش از 16 سال- مهلت دریافت در ماه نوامبر (November)

نظرات

دانش اموز
دانش اموز
مدرسه سینت جرج با ارائه ویژگی‌های خوب جهت تحصیل و تفریح دانش آموزان خود در سایت‌های منتقد مدارس انگلستان نظرات مثبتی را دریافت کرده است. در این بخش به بررسی نظرات برخی از سایت‌های مربوطه در کشور انگلستان پیرامون مدرسه St George می‌پردازیم. گوشه‌ای از نقد سایت معتبر تتلر (Tatler) به شرح زیر است: "جاه طلبی اما خوش‌گذرانی‌های بسیاری در این مدرسه جادویی به چشم می‌خورد که بسیاری از دانش آموزان خود را خشنود ساخته است. با اینکه مدرسه سینت جرج به عنوان یک مدرسه بین‌المللی کوچک به شمار می‌ِآید، جو بسیار خوب و دوستانه در میان دانش آموزان و مسئولین این مدرسه به وجود آورده است که یک فرصت تحصیلی بی‌نظیر را تقدیم دختران می‌کند." این نقدها در سال 2021 و پیرامون جدیدترین وضعیت مدرسه St George می‌باشد. یکی دیگر از سایت‌های معتبر و سخت‌گیر انگلیسی نیز این مدرسه را چنین نقد کرده است: "یک مدرسه کوچک و دوستانه برای دختران که دارای خوابگاه‎های بسیار مناسبی برای اقامت دانش آموزان در شهر اسکوت می‌باشد در این مدرسه اعتماد به نفس، مهربانی و جاه طلبی جشن گرفته می‌شود."

مشاوره و پذیرش

موقعیت مکانی

Sun Lane, Harpenden,Hertfordshire, AL5 4TD