مدرسه روثین

مدرسه روثین

Ruthin School

خوب
3.8
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه خصوصی
تعداد دانش‌آموزان: 350

اطلاعات کلی

مدرسه روثین ویلز در سال 1284 در شهر دبینشر، توسط رجینالد دی گری ساخته شد. البته درباره تاریخ احداث این مدرسه اطلاعات زیادی در دسترس نیست، و بیشتر مدارک مربوط به آن در حمله سال 1400 به ویلز از بین رفته است. این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس کل بریتانیا محسوب می‌شود، و بارها دستخوش تغییرات اساسی شده است. بازسازی مدرسه قدیمی در سال 1574 انجام شد، و در قرن 19 به مکان کنونی آن منتقل شد. این مدرسه امکانات آموزشی زیادی دارد، و همچنان اصالت گذشته خود را به خوبی حفظ کرده است.امکانات

مدرسه روثین امکانات فراوانی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد، تا بتوانند از آموزشی با کیفیت بهره‌مند شوند. علاوه بر این، این مدرسه دارای یک خوابگاه کاملا مجهز برای دانش آموزان خارجی است، که در حال حاضر بیش از 23 ملیت مختلف در آن زندگی می‌کنند. از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های هوشمند، کتابخانه مجهز، سالن‌های همایش و برگزاری مراسمات، تریبون اختصاصی برای فلسفه، رستوران داخلی و چندین کافه اشاره کرد. بحث و گفتگوی فلسفی در این مدرسه جایگاه خاصی دارد، و حتی بارها دیده شده که مدرسان در کافه‌ها ساعت‌ها با دانش آموزان به بحث پرداخته‌اند. به همین خاطر یک تریبون قدیمی در سالنی به نام اتریوم سی‌هال برای این کار قرار گرفته است. از سایر امکانات آموزشی این مجموعه می‌توان به کارگاه‌های صنعتی و آزمایشگاه‌های علمی مجهز اشاره کرد. این مدرسه در فعالیت‌های جانبی دانش آموزان نیز بسیار خوب عمل کرده است و برای آن‌ها امکانات مناسبی فراهم آورده.

خوابگاه

خوابگاه مدرسه روثین در داخل مجموعه قرار دارد، و نظارت 24 ساعته توسط سه پرستار مجرب، روی دانش آموزان انجام می‌شود. این خوابگاه با بهترین امکانات زندگی تجهیز شده است، و در تمام ایام سال باز خواهد بود تا دانش آموزان خارجی نیازی به مراجعه، به هتل نداشته باشند. علاوه بر این‌ها، اینترنت پر سرعت در خوابگاه، برای استفاده علمی و ارتباط با والدین تعبیه شده است، و برای حفظ امنیت آن‌ها، نظارت مستقیم روی اینترنت نیز وجود دارد. البته برای اقامت در این خوابگاه، دانش آموز باید به سرپرستی یک موسسه درآید، که روثین نیز چندین موسسه را معرفی کرده است. آموزش‌های هنری‌ و ورزشی

برای آموزش هنر، چندین گالری هنری، کلاس‌های موسیقی، و سالن تئاتر نیز تعبیه شده است. البته این مدرسه در بحث ورزشی نیز امکانات زیادی دارد که از آن‌ها می‌توان به سالن صخره‌نوردی، استخر شنا، زمین فوتبال و سالن بدنسازی اشاره کرد.هزینه‌ها

هزینه تحصیل در مدرسه روثین به نسبت سایر مدارس کمی بالاتر است، که البته با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهد طبیعی است. هزینه‌های تحصیلی مدرسه روثین در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

هزینه ثبت نام اولیه 150 پوند استرلینگ
سپرده ضمانت 1,000 پوند استرلینگ
سپرده ضمانت برای اقامت کامل در مدرسه 13,500 پوند استرلینگ
هزینه خوابگاه به صورت کامل 40,500 پوند استرلینگ
هزینه خوابگاه به صورت چند روز در هفته 30,000 پوند استرلینگ
شهریه فرم 1 و 2 و 3 از 13,000 تا 13,200 پوند استرلینگ
شهریه فرم 4 و 5 13,500 پوند استرلینگ
شهریه فرم 6 14,500 پوند استرلینگ
هزینه کلاس‌های جانبی 35 پوند استرلینگ
برآورد مجموع / سال از 126,185 تا 126,385 پوند استرلینگ

بورسیه

بسیاری از مدارس بریتانیا هر ساله مبالغ زیادی را به عنوان بورسیه برای دانش آموزان در نظر می‌گیرند، که البته بیشتر مخصوص افرادی است که عضو اتحادیه اروپا باشند، و یا شهروند بریتانیا باشند. البته مدرسه روثین تا کنون هیچ اقدامی برای پرداخت بورسیه انجام نداده است، و معمولا بورسیه‌های این مدرسه توسط موسسات خصوصی برای دانش آموزان فوق ممتاز ارائه می‌شود.

البته لازم به ذکر است که، هر ساله مبالغی بین هزار تا 3 هزار پوند به عنوان هدیه به دانش آموزان برتر هر مقطع اهدا می‌شود، اما در برخی سال‌ها این جوایز نیز حذف شده‌اند.

نظرات

ریچارد جونز (Richard Jones)r)
ریچارد جونز (Richard Jones)r)

پسر ما در فرم 3 وارد مدرسه روثین شد، و کاش زودتر این کار را کرده بودم. به محض ورود به این مدرسه، خلاقیت او شکوفا شد، و نمرات خوبی را در مدرسه کسب کرد.

اندرو بالدوک (Andrew Baldock)r)
اندرو بالدوک (Andrew Baldock)r)

من در این مدرسه چندین سال دانش آموز بودم، و خاطرات بسیار خوبی از آن برای من به جا مانده است. مدیر مدرسه بسیار در برقراری نظم موفق عمل می‌کرد، و هیچ‌گونه رفتار بد با دیگران را تحمل نمی‌کرد. علاوه بر این، برخورد کادر مدرسه با دانش آموزان هم واقعا عالی بود.

مشاوره و پذیرش

موقعیت مکانی

Mold Rd, Ruthin LL15 1EE, United Kingdom