مدرسه لاتیمر

مدرسه لاتیمر

latymer School

خوب
3.9
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
محدوده سنی: 11 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه دولتی
تعداد دانش‌آموزان: 1365

اطلاعات کلی

یکی از برترین مدارس انگلیس که در سال‌های اخیر توانسته رتبه‌های علمی بسیار بالایی کسب کند، مدرسه لاتیمر در شهر همرسمیت لندن است. این مدرسه سال 1624 توسط تاجری ثروتمند به نام ادوارد لاتیمر ساخته شد، و از همان ابتدا به آموزش رایگان کودکان نیازمند مشغول بود. این امر خیر تا سال‌ها بعد ادامه پیدا کرد، و همچنان کودکانی که توانایی مالی پرداخت شهریه را ندارند، می‌توانند به صورت رایگان در مدرسه لاتیمر به تحصیل بپردازند. این مدرسه رتبه‌های علمی بالایی دارد، و در مقاطع پایانی هر ساله حدود 30 درصد از دانش آموزان وارد یکی از 10 دانشگاه برتر جهان می‌شوند.

امکانات

امکانات مدرسه لاتیمر به شکلی تجهیز شده است که دانش آموزان بتوانند در کنار تحصیل با کیفیت، از زندگی خوبی بهره‌مند شوند. تحصیل در این مدرسه مانند یک زندگی مستقل در نظر گرفته می‌شود، و حتی در محیط مدرسه نیز چند کافه و یک رستوران بسیار حرفه‌ای وجود دارد. علاوه بر این‌ها، برای دروس عملی کارگاه‌های فوق مجهز و آزمایشگاه‌های علمی در نظر گرفته شده است، و دانش آموزان برای استراحت در میان کلاس‌ها، می‌توانند از لانژ مدرن و اتاق‌های استراحت استفاده کنند. در مدرسه لاتیمر یک اتاق رایانه کاملا مدرن نیز وجود دارد تا دانش آموزان بتوانند استفاده از رایانه و برنامه نویسی را به صورت حرفه‌ای آموزش ببینند. متاسفانه این مدرسه در بحث خوابگاه امکان ارائه خدمات را ندارد، و با اینکه تصمیماتی برای ساخت یک اقامتگاه مجهز وجود دارد، اما در حال حاضر برای تحصیل در این مدرسه، باید از طریق اجاره خوابگاه خصوصی در سطح شهر و یا روش هوم استی استفاده کرد. البته مشاوران زیادی در این مدرسه وجود دارند، و در صورت بروز مشکل می‌توانند نسبت به رفع آن رسیدگی کنند.


سالن‌های ورزشی متعدد

از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن‌های ورزشی متعدد (فوتبال، تنیس، بسکتبال، صخره‌نوردی، شنا، قایقرانی و...) ،کلاس‌های هوشمند با رایانه، استودیو موسیقی، گالری‌ها هنری، و کتابخانه اشاره کرد.


هزینه‌ها

تحصیل در مدرسه لاتایمر به نسبت سایر مدارس انگلیس تا حدودی ارزان حساب می‌شود، و کلیه هزینه‌های تحصیلی این مدرسه بر اساس قوانین انگلیس تعیین شده‌اند. البته یکی از مزایایی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد را می‌توان، امکان تقسیط شهریه عنوان کرد. هزینه‌های تحصیلی در سال 2021 – 2022 در این مدرسه به شرح زیر هستند:


هزینه ثبت نام اولیه 1,000 پوند استرلینگ
سپرده ضمانت 125 پوند استرلینگ
شهریه آموزشی 7,153 پوند استرلینگ
شهریه کلاس‌های موسیقی از 30 تا 37 پوند استرلینگ
هزینه ناهار از 225 تا 327 پوند استرلینگ
برآورد مجموع / سال از 8,533 تا 8,642 پوند استرلینگ

بورسیه

دریافت بورس در مدرسه لاتایمر کمی دشوار است، به دلیل اینکه متقاضیان زیادی در این مدرسه وجود دارند، برای واجد شرایط شدن نسبت به بورسیه، باید در آزمون رتبه خوبی کسب کنید. هر ساله حدود 176 نفر در این مدرسه بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند، که البته این آمار رو به افزایش است. یکی از نکاتی مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، ارائه تحصیل کاملا رایگان به دانش آموزانی است که توانایی پرداخت شهریه را حتی بخشی از شهریه را ندارند. این دانش آموزان مانند هر فرد دیگری می‌توانند از کلیه امکانات تحصیلی مدرسه استفاده کنند، و حتی به صورت رایگان در کلاس‌های موسیقی، ورزش و غیره حضور داشته باشند. بورسیه تحصیلی این مدرسه حدود 25 درصد تا 100 درصد شهریه را پوشش می‌دهد، و میزان آن بستگی به نمره‌ای دارد که دانش آموز در آزمون توانسته کسب کند. برای دریافت این بورسیه دانش آموز باید بزرگتر از 11 سال باشد، و در مقاطع گذشته در این مدرسه تحصیل کرده باشد. البته در رابطه با تحصیل رایگان چنین قانونی عنوان نشده است.
نظرات

جولی ژوr)
جولی ژوr)

مدرسه لاتایمر بسیار فوق‌العاده است. کادر آموزشی و تمامی مسئولان مدرسه برخورد خوبی دارند، و به نظر من تحصیل در آن آینده خوبی برای دانش آموز خواهد ساخت.

هیو گرنت ( بازیگر انگلیسی)r)
هیو گرنت ( بازیگر انگلیسی)r)

از دوران تحصیل در این مدرسه خاطرات زیادی دارم، هرچند در آن دوران امکانات مدرسه بسیار کمتر از چیزی است که در آن وجود دارد. به هر حال پیشنهاد می‌کنم کودک خود را در این مدرسه ثبت نام کنید، تا فردی مستقل و پر تلاش بار بیاید.

موقعیت مکانی

The LatymerSchool،Haselbury،Road Edmonton،London N9 9TN