هبردشرز

هبردشرز

Haberdashers’ Girls’ School

عالی
4.8
محدوده سنی: 4 تا 18 سال
محدوده سنی: 4 تا 18 سال
نوع مدرسه: مدرسه خصوصی
تعداد دانش‌آموزان:

اطلاعات کلی

اگر به دنبال یک مدرسه دخترانه با سطح علمی بالا در انگلیس می‌گردید، مدرسه دخترانه هبردشرز  گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این مدرسه غیر انتفاعی در سال 1690 توسط رابرت اسکیز در هرتفوردشر ساخته شد، اما به دلیل مشکلات مالی تا سال 1875 به عنوان بیمارستان و اقامتگاه استفاده می‌شد. در سال 1875 مدرسه هبردشرز اسکیز دوباره شروع به کار کرد، و تا کنون توانسته رتبه خوبی بین مدارس انگلیس کسب کند. هر ساله متقاضیان زیادی برای ثبت نام در این مدرسه دخترانه وجود دارند، که از میان آن‌ها، فقط دانش آموزان ممتاز انتخاب خواهند شد.

امکانات

مدرسه هبردشرز اسکیز یکی از مجهزترین مدارس شمال لندن به حساب می‌آید، و امکانات آن به شکلی ارائه شده است که دانش آموزان از تحصیلی با کیفیت بهره‌مند شوند. به عنوان مثال در بحث موسیقی، این مدرسه دارای چندین کلاس است، که در هر کدام از آن‌ها چندین ساز تخصصی مانند کلارینت، فلوت، گیتار، پیانو، ویالون، گیتار بیس و غیره تدریس می‌شود.  از دیگر امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های مجهز به تخته وایت برد هوشمند و اینترنت پر سرعت، کتابخانه دیجیتال، کارگاه و آزمایشگاه تخصصی، سالن استراحت، سالن غذاخوری و کافه در خود مدرسه، گالری هنری، و چند سالن همایش و تئاتر اشاره کرد. علاوه بر امکانات آموزشی، این مدرسه در بحث ورزشی نیز توانسته موفقیت‌های بسیاری را کسب کند. امکانات ورزشی این مدرسه شامل زمین فوتبال، زمین بسکتبال، زمین تنیس و والیبال، استخر شنا، سالن صخره نوردی، و سالن ورزش‌های رزمی اشاره کرد. البته با تمام امکاناتی که مدرسه هبردشرز اسکیز دارد، این مدرسه در بحث خوابگاه نتوانسته رضایت دانش آموزان خارجی را جلب کند. برای اقامت در این شهر هنگام تحصیل، باید از روش هوم استی، و یا رزرو اقامتگاه‌های خصوصی استفاده کرد. در روش هوم استی، دانش آموز به سرپرستی یک خانواده انگلیسی که دارای شرایط خاص هستند در خواهد آمد، و تمامی نیازهای او به کمک این خانواده رفع خواهد شد.


هزینه‌ها

هزینه‌های تحصیل در مدرسه هبردشرز اسکیز در مقایسه با دیگر مدارس لندن تا حد زیادی ارزان به حساب می‌آید. این هزینه‌های تحصیلی به شرح زیر هستند:


هزینه اولیه ثبت نام و سپرده ضمانت 1,150 پوند استرلینگ
شهریه تحصیلی مدرسه کودکان تا سال 2 6,031 پوند استرلینگ
شهریه تحصیلی – سال‌های 3 تا 6 6,175 پوند استرلینگ
شهریه مدرسه بزرگسالان 6,700 پوند استرلینگ
هزینه ناهار 425 پوند استرلینگ
برآورد مجموع / سال 20,481 پوند استرلینگ

بورسیه

بورسیه‌های مدرسه هبردشرز اسکیز به دو بخش تقسیم می‌شوند. یکی از این بورسیه‌ها، بر اساس سوابق تحصیلی و ممتاز بودن دانش آموز به او اعطا می‌شود، و دیگری بر اساس نیاز مالی دانش آموز خواهد بود. دانش آموزان 11 تا 16 ساله، در صورتی که در یکی از زمینه‌های هنری، ورزشی، موسیقی و یا تحصیلی ممتاز باشند، می‌توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. این بورسیه تا 100 درصد شهریه را می‌تواند پوشش دهد، و حداقل آن 10 درصد از شهریه خواهد بود. علاوه بر این، بورسیه دسته دوم که برای دانش آموزانی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند، در نظر گرفته شده است، بر اساس میزان درآمد سالانه دانش آموز محاسبه می‌شود. بر اساس قوانین مدرسه، هر دانش آموز که درآمد سالانه خانواده او کمتر از 38،000 پوند در سال باشد، می‌تواند به صورت رایگان در این مدرسه تحصیل کند. به گفته مدیر مدرسه هبردشرز اسکیز در سال 2018، 4 دانش آموز به غیر این بورسیه، توسط مسئولین مدرسه، شهریه آن‌ها پرداخته شد.


نظرات

شاون وای (Shaun Y)r)
شاون وای (Shaun Y)r)

همسر من در این مدرسه تحصیل کرده است، استقلال خود را مدیون آن است. در این مدرسه با دانش آموزان برخورد خوبی شده، به طوری که همسر من فردی دلسوز، و خلاق بار آمده است. در آینده فرزندم را قطعا به این مدرسه خواهم فرستاد.

جیمز ولت(James volt)r)
جیمز ولت(James volt)r)

دختر من در حال تحصیل در مدرسه هبردشرز اسکیز است، و انتظارات من کاملا برآورده شده. این مدرسه با وجود هزینه‌هایی که نسبت به مدرسه دولتی دارد، قطعا بهتر خواهد بود. من به این مدرسه 5 ستاره می‌دهم.

مشاوره و پذیرش

موقعیت مکانی

Haberdashers’ Girls’ School Aldenham Road Elstree Hertfordshire WD6 3BT