درباره انگلستان

امروزه بسیاری از مردم درصدد مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت دائم انگلستان هستند؛ از آنجایی که انگلستان یکی از مهم‌ترین و مطرح‌ترین کشورهای جهان در زمینه اقتصادی، سیاسی و رفاه اجتماعی به شمار می‌رود. همین موضوع باعث شده بسیاری سعی در یافتن اطلاعاتی در زمینه دریافت ویزای انگلستان باشند که در اینجا سعی شده اطلاعات کاملی درمورد روش‌های مهاجرت به انگلستان در سال 2019 دراختیار مخاطبان قرار بگیرد.

انگلستان با 50 میلیون جمعیت، بزرگترین کشور بریتانیای کبیر به شمار می‌رود. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت، کار و یا تحصیلات پیشرفته، به این کشور جذب می‌شوند. مقصد بیشتر این افراد پایتخت انگلستان، یعنی شهر لندن است که با 8 میلیون جمعیت، بزرگترین شهر اروپا محسوب می‌شود.

برای زندگی و مهاجرت به انگلیس، انواع ویزاهای مختلف وجود دارند که متقاضی می‌تواند به توجه به شرایط خود، از طریق یکی از آنها اقدام به سفر یا مهاجرت به انگلستان کند. همانطور که می‌دانید ویزای انگلستان برای مهاجرت به انگلیس و در نهایت اخذ اقامت انگلیس، شرط لازم است. برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزای انگلیس به صفحه زیر مراجعه نمائید.

شرایط کار در انگلستان

برای کار در کشور انگلستان باید ویزای Tier 2 دریافت کنید. اولین شرط برای اخذ ویزای کار انگلستان داشتن یک دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایی در انگلستان می باشد. برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا تصمیم به کار در انگلستان دارند، قوانین خاصی از جانب اداره کار و ادراه مهاجرت انگلستان وضع شده است. شغلی که به شما پیشنهاد می شود باید تخصصی باشد و از طریق کار های معمولی نمی توان ویزای کار انگلستان را کسب کرد. کارفرمایی که برای شما پیشنهاد کار (Job Offer) ارسال می کند نیز باید از اداره کار مجوز استخدام نیروی کار خارجی داشته باشد. باید 3 ماه پیش از شروع کار در انگلستان درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید، معمولاً پس از 3 هفته به درخواست شما پاسخ خواهند داد. ویزای کار انگلستان حداکثر به مدت 5 سال و 14 روز صادر می شود، که می توانید برای 5 سال دیگر آن را تمدید کنید. 

مراحل تحصیل در انگلستان

ویزای Tier4یا همان ویزای دانشجویی انگلستان به دو دسته ویزای Tier4 General و ویزای Tier4 Child تقسیم می شود. ویزای Tier4 جنرال برای افراد از سن 17 سال و 6 ماه به بالا می باشد و افراد با سن کمتر از 17 سال و 6 ماه برای ویزای Tier4 child می توانند اقدام کنند. اگر بتوانید از یک مدرسه، دانشگاه یا کالج در انگلستان پذیرش بگیرید و به مهارت های زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید برای ویزای Tier4 اقدام کنید.


طبق قوانین اداره مهاجرت انگلستان شما می بایست سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی خود برای دریافت ویزای Tier4 اقدام نمایید. سه هفته پس از روزی که به سفارت مراجعه کردید جواب ویزای خود را دریافت خواهید کرد.


برای دریافت ویزای Tier4، اگر از خارج از انگلستان اقدام می کنید، می بایست ۳۲۸ پوند پرداخت نمایید. همچنین به ازای هر نفر همراه باید ۳۲۸ پوند پرداخت کنید. هزینه بیمه نیز باید پرداخت شود. اگر به صورت آنلاین درخواست ویزای تحصیلی را ارائه می دهید، وقتی به قسمت مربوط به پرداخت مبلغ می رسید ۳۰ دقیقه به طور زمان دارید توسط credit cards مبالغ مورد نظر را پرداخت نمایید. اگر از سفارت انگلستان در حال اقدام هستید می بایست مبالغ مورد نظر را در روز سفارت همراه داشته باشید تا پرداخت نمایید.


پس از دریافت پذیرش به شما نامه ای تحت عنوان CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) دریافت خواهید کرد، که باید به همراه سایر مدارک به سفارت انگلستان تحویل داده شود و در خواست ویزای تحصیلی را مطرح نمایید. این نامه به مدت 6 ماه اعتبار دارد.


دقت کنید که ویزای انگلستان از نوع امتیازبندی بوده و برای ویزای General دارای چهل امتیاز و برای ویزای Child دارای 30 امتیاز می باشد. کسب تمام امتیازات برای اخذ ویزا الزامی است. امتیاز بندی ویزای تحصیلی انگلستان به شرح زیر می باشد.